Domov     O podjetju     Info center     Izdelki     Storitve     Družbena odgovornost     Vlagatelji  



    Nova obloga diska loputastega ventila dimenzij do DN 250
 

Pri izdelavi oblog diskov loputastih ventilov dimenzij do DN 250 smo uporabljali zaščito z ETFE oblogo. Z elektrostatskim nanosom te obloge dosežemo debelino od 0,6 do 1 mm, temperaturna obstojnost obloge pa je do maksimalno 160°C.

Novost v našem proizvodnem programu so diski loputastih ventilov zaščiteni z PFA C antistatik oblogo, katera se nanaša na kovinske dele s tradicionalnim postopkom brizganja v modelih »trasfermoulding«. Skonstruirali smo novo obliko lopute, samemu jeklenemu disku pa smo dodali izredne karakteristike:

  • Debelina obloge do 4 mm.
  • Elektroprevodnost 14 Ω.cm - uporabno v EX področjih.
  • Delovna temperatura do 260°C.
  • Obstojnost v razredčenih in koncentriranih organskih in anorganskih kislinah, lugih in raztopinah soli, organskih topilih, halogenih in ozonih.
  • Sijajno gladka površina.
  • V primerjavi z ETFE dosega bistveno večjo odpornost na abrazijo in proti mehanskim poškodbam.
  • Boljše tesnenje in daljša življenska doba diska.



<< Nazaj






 
  CINKARNA - METALURŠKO KEMIČNA INDUSTRIJA CELJE, d.d.
Kidričeva 26, 3001 Celje, Slovenija, Tel: +386 (0)3 427 60 00
Copyright 2012 Cinkarna Celje
Produkcija AV studio